Aplikacje pomagające cukrzykom w walce z chorobą

Cukrzyca to bardzo poważna choroba, którą należy regularnie leczyć i przestrzegać pewnych ograniczeń. Konieczność regularnego przyjmowania tabletek jest nie lada zadaniem logistycznym, a przyjmowanie insuliny na określony czas przed posiłkami powoduje nawet chaos w kuchni. Z pomocą — tak jak i w innych dziedzinach życia przychodzi jednak technika. Oferuje ona między innymi specjalne aplikacje dla cukrzyków. Więcej o nich poniżej.

Aplikacje dla cukrzyków

Czy aplikacje na smartfona, mogą ułatwić życie dla cukrzyka? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Na rynku istnieje wiele takich aplikacji o różnych funkcjach i zastosowaniach. Pomagają one w różnych aspektach życia i ułatwiają normalne funkcjonowanie. Pierwsza typ aplikacji przypomina o przyjmowanie leków. O konkretnych godzinach rozlega się sygnał jak dzwonek telefonu, a wtedy cukrzyk wie, że ma przyjąć lekarstwo. To bardzo uciążliwa czynność, która jest bezwzględnie wymagana przez leczenie. Dzięki takiej aplikacji osoba chora nie przegapi żadnej dawki.

Aplikacje również mają za zadanie przechowywać pomiary i wyniki badań. Przy tej chorobie bardzo często trzeba mierzyć poziom cukru we krwi, a co za tym idzie zapisywać wyniki. Papierowe notesy starczają na krótko, a ich odnalezienie przed wizytą u lekarza czasem wiąże się z przeszukiwaniem całego mieszkania. W takiej aplikacji zapisane wyniki mogą spokojnie czekać na odczyt i pomieścić nieograniczoną liczbę wyników dzięki dużej pamięci urządzenia.

Bardzo ciekawym pomysłem są aplikacje z planem żywieniowym. Po wprowadzeniu danych jak typ choroby czy waga i płeć otrzymać można plan żywieniowy specjalnie dostosowany do sytuacji. To ogromne ułatwienie. Wymyślanie dań i liczenie kalorii może być naprawdę bardzo uciążliwe. Specjalna aplikacja w telefonie zawiera w sobie plan na cały tydzień z podziałem na śniadania, obiady i kolacje. Jeśli cukrzyca nie lubi danej potrawy — może ją wymienić na inną, a wtedy program automatycznie dostosuje ilości pozostałych dań tak, aby dostarczyć organizmowi tylko tyle kalorii ile potrzeba w ciągu dnia. W takich aplikacjach znajdują się informacje na temat poprawnego żywienia dla cukrzyków oraz kalkulatory, dzięki którym można obliczyć, ile danej potrawy trzeba spożyć.

O Copywriter 28 artykułów
autor